18 شهریور 1402

کیک بک دستگاه ایستاده 

کیک بک دستگاه ایستاده 
 • عضله هدف
 • نام لاتین

  Lever Standing Rear Kick

 • سطح تجربه مبتدی
 • عضله دوم درگیر همسترینگ
 • اجرای حرکت با : دستگاه
 • نوع انجام هل دادن

نگاه کلی حرکت کیک بک دستگاه ایستاده 

اگر به دنبال یک حرکت عالی برای توسعه و رشد عضلات باسن خود هستید حرکت کیک بک عالی است.به طور کلی کیک بک یک تمرین مبتنی بر اکستنشن یا باز شدن لگن است که این امر توسط عضلات گلوت(سرینی یا باسن) انجام میشود.

عضلات گلوت( سرینی یا باسن) یکی از مهمترین و بزرگترین عضلات بدن است که مسئول حرکت باسن و ران شما هستند و به شما در حرکات روزمره و ورزشی زیادی مانند راه رفتن ، پریدن، دویدن و ... کمک میکند؛ بدون عضلات سرینی توسعه یافته ثبات و وضعیت بدنی ضعیفی خواهید داشت و دچار مشکلات زیادی میشود از طرفی هیچکس نمیتواند اهمیت عضلات گلوت یا سرینی را برای خانم ها از منظر زیبایی شناسی انکار کند و تقریبا بدیهی است همانطور که عضلات بالاتنه مانند سینه ها و بازوها برای مردان مهم و جذاب است برای زنان نیز عضلات پایین تنه مانند سرینی یا باسن مهم است البته معنایش این نیست که عضلات سرینی توسعه یافته برای آقایان جذاب نیست اتفاقا برعکس تحقیقات نشان داده مردان با عضلات سرینی یا گلوت بزرگتر جذاب تر هستند پس حتی اگر آقا هستید به هیچ وجه نباید این عضلات را نادیده بگیرید.

حرکت کیک بک یک تمرین عالی برای ایزوله کردن عضلات باسن است که تحقیقاj نشان داده برای رشد حداکثری یک عضله در کنار حرکات چند مفصلی حرکات تک مفصله مثل کیک بک میتواند رشد را بیشتر کند؛ از طرفی حرکت کیک بک انواع بسیار زیادی دارد که ما در فیت و تن همه ی آنها را برای شما با توضیحات آماده کرده ایم.

حرکت کیک بک تنوعات بسیاری دارد که هر کدام در شرایط مختلف میتواند کمک کننده و موثر باشند و ویزگی های خاص خودشان را دارند به عنوان مثال حرکت کیک بک دستگاه ایستاده میتواند ثبات کافی برای اجرای حرکت را ایجاد میکند و ثبات بیشتر به معنای تکنیک بهتر و وزنه سنگین تر است که میتواند منجر به ایجاد تنش مکانیکی کافی برای رشد شود همچنین از آسیب های احتمالی به دلیل تکنیک نامناسب جلوگیری میکند( نه اینکه این حرکت و حرکات مشابه باعث آسیب میشود، در حالت های خاص منظور است)

 

نحوه اجرای حرکت ابداکشن لگن دستگاه ایستاده

 

علاوه بر گیف آموزش برای اینکه کامل درک کنید چگونه حرکت اجرا میشود توضیحات زیر میتواند به شما مرحله به مرحله کمک کند:

 

 1. داخل دستگاه کیک بک ایستاده قرار بگیرید و  وزنه ی مناسب را انتخاب کنید.
 2. پا را روی اهرم دستگاه قرار دهید.
 3.  سعی کنید اهرم را به عقب فشار دهید. (میتوانید کمی به جلو متمایل شوید)
 4. پا را تا جای ممکن باز کنید.
 5. حدودا یک ثانیه مکث کنید و پاها را به آرامی به حالت اول برگردانید.
 6. همین روند را تا انتهای ست تکرار کنید و سپس با پای دیگر اجرا کنید.

 

نکات و اشتباهات حرکت کیک بک دستگاه ایستاده 

 

 در این بخش نکات بسیار زیادی آورده ایم که رعایت آنها علاوه بر اینکه از آسیب شما جلوگیری می کند باعث میشود از حرکت بهره ی حداکثری ببرید و رشدتان به حداکثر برسد.

 

 1. حرکت را با دامنه ی کامل اجرا کنید یعنی پاها را تا جای ممکن باز کنید و تا جای ممکن جمع کنید.
 2. وزنه را سعی کنید حتما مناسب با سطحتان انتخاب کنید قبل از اینکه به سراغ وزنه های سنگین بروید ابتدا با وزنه های سبک تر و تعداد بیشتر تکنیک را خوب یاد بگیرید.
 3. وزنه را طوری انتخاب کنید که  تکرار آخر هر ست کاملا چالش برانگیز باشد یا اگر با وزنه های سبک تمرین میکنید سعی کنید کمی تکرار بیشتری انجام دهید تا بتوانید محرک کافی برای رشد را ایجاد کنید.
 4. قسمت پایین آمدن پاها را به طور کنترل شده انجام دهید و هرگز به صورت انفجاری پا را برنگردانید اگر رشد حداکثری عضلات را میخواهید باید هر دو مسیر پایین آمدن و بالا رفتن پا ها را با کنترل و استفاده از عضلات هدف اجرا کنید.
 5. در قسمت انتهایی حرکت یک ثانیه مکث کنید و سپس به حالت اول برگردید.
 6. تکنیک تنفس را رعایت کنید، هنگام پایین آوردن پاها عمل دم را انجام دهید و هنگام عقب بردن بازدم کنید.
 7. سعی کنید حین اجرای حرکت با تمرکز بر عضله ی هدف یک ارتباط خوب ذهن و عضله ایجاد کنید همچنین میتوانید بر روی تکنیک انجام حرکتی یعنی بازکردن و جمع کردن تمرکز کنید که میتواند بسیار موثر باشد.

 

چه عضلاتی در حرکت  Lever Standing Rear Kick فعالیت می کند؟

 

 • هدف اصلی: گلوتئوس ماکسیموس(سرینی بزرگ)(بخشی از عضلات باسن)

 

 • عضلات کمکی یا سینرژیست: همسترینگ، اداکتور مگنوس

 

 • عضلات تثبیتت کننده: گلوتئوس مدیوس و گلوتئوس مینیوس (بخشی از عضلات باسن)، عضله مایل بیرونی شکم، عضله ی راست کننده ی ستون فقرات، عضله مربع کمری

 

عضلات درگیر در حرکت کیک بک دستگاه ایستاده 

کیک بک دستگاه ایستاده