17 فروردین 1402

سریع‌ترین راه برای بارگیری کراتین چیست؟ و بارگیری کراتین چگونه عمل می‌کند؟

سریع‌ترین راه برای بارگیری کراتین چیست؟ و بارگیری کراتین چگونه عمل می‌کند؟
سلام بارگیری کراتین چگونه در بدن عمل میکند و بهترین و سریع ترین راه برای بارگیری کراتین چیست ؟

پاسخ مربی سایت :
0

 تقریباً می‌توان گفت کراتین بهترین مکمل دنیاست به دلایل زیادی که مربوط به پاسخ سوال نمی‌شود 
 راهی که کراتین تأثیرگذاری خود را نشان می‌دهد اینگونه است که ذخایر کراتین در عضلات شما اشباع شود که دو راه برای اشباع کراتین در عضلات وجود دارد : 
 ۱-راه سریع

۲-راه آهسته


 راه سریع اشباع کراتین به بارگیری معروف است که در آن شما به مدت ۷ روز به میزان ۰.۳ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزنتان مصرف می‌کنید که حدوداً برای اکثر افراد ۳۰-۲۰ گرم کراتین در طول روز می‌شود. توصیه می‌شود این مقدار را طی ۴ وعده در روز مصرف کنید.

 برای درک بهتر یک فرد ۸۰ کیلوگرمی را فرض کنید این شخص اگر بخواهد ۰.۳ گرم بر کیلوگرم کراتین مصرف کند باید وزن خود یعنی ۸۰ را در ۰.۳ ضرب کند که می‌شود ۲۴ گرم کراتین حال این ۲۴ گرم را در ۴ وعده ۶ گرمی مصرف کند. 

اگر برای اشباع کراتین عجله ندارید، راه آهسته مصرف آن طی ۲۸ روز یا کمتر یا بیشتر می‌شود که شما حدوداً روزانه ۰.۰۳ گرم بر کیلو گرم کراتین مصرف می‌کنید که تقریباً ۳ گرم روزانه می‌شود، بعد ۲۸ روز عضلات شما از کراتین اشباع می‌شود. 


 بعد از مرحله ی اشباع کراتین به یکی از دو روش بالا حالا شما باید عضلاتتان را از کراتین اشباع نگه دارید که به آن فاز «نگهداری» می‌گویند. برای اشباع نگه ‌داشتن آن شما باید روزانه ۳-۵ گرم کراتین مصرف کنید که البته برخی تحقیقات نشان داده‌اند برای ورزشکارانی که توده عضلانی بسیار بالایی دارند این مقدار به ۵-۱۰ گرم نیز می‌رسد. 
 منابع: (PMID/1327657/, PMID/8828669/, PMID/28615996/

صحبت ها و ادعاها و فرضیات باید بر اساس تحقیقات و مطالعات علمی باشد و دارای رفرنس معتبر، برای همین ما برای تمام گفته ها و نوشته هایمان منبع معتبر داریم و "افراد" "مدرک و درجه ی تحصیلی" حتی "کتاب ها" منبع علمی نیستند