27 تیر 1402

جلوبازو لاری سیم کش

جلوبازو لاری سیم کش
  • عضله هدف
  • نام لاتین

    Cable Preacher Curl

  • سطح تجربه مبتدی
  • اجرای حرکت با : دستگاه
  • نوع انجام کشیدن

 

 

نگاه کوتاه حرکت جلو بازو لاری سیم کش

 

حرکت Cable Preacher Curl نوعی از تمرینات خم کننده ی آرنج هستند که عضلات دوسر بازو یا همون جلو بازو را هدف قرار می دهد.  همانطور که از نام آن پیداست، شامل انجام تمرین با سیم کش روی یک میز لاری است.

 

 

نحوه اجرای حرکت جلو بازو لاری سیم کش

 

1.     ابتدا میز لاری را به گونه ای در جلوی دستگاه سیم کش قرار دهید که صندلی و تکیه برای اجرای حرکت کاملا مناسب باشد

2.     وزن مناسب را انتخاب کنید و یک میله را به کابل وصل کنید.

3.     روی صندلی بنشینید و بازوی خود را روی تکیه گاه قرار دهید به طوری که صفحه به طور کامل پشت بازوی شما و آرنجتان را پوشش دهد و بلند نشوند.

4.     حال میله را تا بالاترین نقطه ببرید

5.     در بالای حرکت برای لحظه ای مکث کنید، سپس به آرامی دسته را پایین بیاورید و به حالت شروع برگردانید و دستتان را حتما کاملا صاف کنید

6.     تمرین را برای تعداد تکرارهای دلخواه انجام دهید.

 

 

 

 

فواید حرکت جلو بازو لاری سیم کش

 

1-افزایش فعال سازی عضلات:

 دستگاه سیم کش یا کابل، کشی ثابتی را روی عضله دوسر یا جلوبازوها در تمام طول حرکت ایجاد می کند که می تواند منجر به افزایش فعال شدن عضلات و جذب بهتر عضلات شود.(البته با کمی تغییر نیرو)

 

2- دامنه حرکتی بیشتر: 

دستگاه کابل، دامنه حرکت بیشتری را امکان پذیر می کند و به شما این امکان را می دهد تا به کشش بیشتری در عضلات دوسر بازو برسیداین می تواند منجر به افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی بیشتر و از همه مهم تر رشد و قدرت بیشتری در بازوهای شما شود.

 

3- تنوع حرکتی:

گنجاندن حرکت جلو بازو لاری سیم کش، در روتین تمرینی شما می تواند تنوع و چالش را در تمرین بازوی شما بیافزاید، که می تواند به شما در عبور از فلات و بهبود تناسب اندام کلی کمک کند.

 

 

به طور کلی، حرکت Cable Preacher Curl یک تمرین موثر برای هدف قرار دادن عضلات دوسر بازو و بهبود قدرت و ثبات کلی بازو استبا گنجاندن این تمرین در برنامه تمرینی خود، می توانید به فعال سازی بیشتر عضلات، بهبود دامنه حرکتی و ثبات بهتر عضلاتدست یابید.

 

 

چه عضلاتی در حرکت Cable Preacher Curl فعالیت میکند؟

 

حرکت، جلو بازو لاری سیم کش در درجه اول عضله براکیالیس یا بازویی (تقریبا در زیر عضله ی دو سربازو یا همان جلو بازو قرار دارد) را هدف قرار می دهد

 عضلات دوسر بازویی یا جلو بازو و براکیورادیالیس ( قسمتی از عضله ی ساعد که روی دست قرار دارد)نیز در طول تمرین به عنوان هم افزایی عمل می کنند و به حرکت کمک می کنند.

 در حالی که خم کننده های مچ دست(بخش زیادی از عضلات ساعد) به عنوان تثبیت کننده عمل می کنند.

جلوبازو لاری سیم کش