27 تیر 1402

جلو بازو دمبل چکشی لاری

جلو بازو دمبل چکشی لاری
 • عضله هدف
 • نام لاتین

  Dumbbell Hammer Preacher Curl

 • سطح تجربه مبتدی
 • اجرای حرکت با : هالتر
 • نوع انجام کشیدن

 

بررسی جزئی از حرکت جلوبازو دمبل چکشی میز لاری

حرکت The preacher dumbbell hammer curl نوعی از حرکات خم کننده ی آرنج است که به صورت چکشی اجرا میشود و برای ساخت عضلات دوسر یا جلوبازی پهن تر استفاده می شود.

استفاده از میز لاری هنگام اجرای حرکت دمبل چکشی، باعث ثبات بیشتری در حین اجرای حرکت میشود و باعث میشود فشار به صورت متمرکزتری بر عضلات بازویی و ساعد ایجاد شود.

اگر قصد دارید عضلات بازویی خود را توسعه بدهید، استفاده از طیف گسترده ای از تمرینات که بر دامنه های مختلف حرکتی و قسمت های مختلف این عضلات تمرکز دارند، ضروری است

این حرکت باعث میشود تاکید بیشتری بر سر بلند عضله ی جلوبازو(عضله دوسر) ایجاد شود که معمولا در اغلب افراد ضعیف تر است و این منجر به پهن تر شدن، بازوهای شما میشود.

 

نحوه ی اجرای حرکت جلو بازو دمبل چکشی میز لاری

 

 1. وزنه ی مناسب را انتخاب کنید و روی میز لاری بشینید؛ کمرتان را صف نگه دارید و اجازه دهید قفسه ی سینه ی شما توسط میز حمایت شود.
 2. پشت بازوها و آرنج خود را به طور کامل روی میز قرار دهید و دمبل ها را با یک گریپ خنثی یا چکشی(کف دست رو به روی هم) بگیرید
 3. نفس عمیق بکشید و به آرامی وزنه را بلند کنید، بدون اینکه آرنجتان تکان بخورد
 4. هنگامی که عضله دوسر کاملاً منقبض شد، وزنه را به حالت اولیه برگردانید، حتما اجازه دهید دست ها صاف شوند
 5. این کار را برای تعداد مورد نظر، تکرار کنید.

 

 

 

مزایای حرکت The preacher dumbbell hammer curl

 

 • فعال‌سازی سر بلند:

  جلو بازو دمبل چکشب لاری ، دامنه کامل حرکت را امکان‌پذیر می‌کند، که باعث افزایش فعال‌سازی عضلات می‌شود و به رشد بیشتر عضله دو سر کمک می‌کندسر بلند عضله ی دوسر جلو بازو در هنگام حلقه واعظ دمبل در مقایسه با سایر تمرینات دوسر بازو، مانند جلو بازو هالتر، بیشتر فعال می شوداین منجر به رشد بیشتر عضله دو سر، به ویژه در قسمت فوقانی بازو، جایی که سر بلند برجسته تر است

 

 • بهبود عدم تعادل عضلانی:

  جلو بازو دمبل چکشی لاری، از آنج که در هر دست به طور جداگانه انجام میشود می تواند به رفع عدم تعادل عضلانی و تقویت تقارن کلی عضلانی کمک کند. (به عنوان مثال، اگر قدرت و حجم عضلات یک دست بیشتر باشد، در تمریناتی مثل جلوبازو هالتر، دست قویتر نیروی بیشتری نیز وارد میکند و عدم تقارن در طول زمان بیشتر هم میشود)

 

 

به طور خلاصه، حرکت جلو بازو دمبل لاری چکشی، یکی از موثرترین تمرینات ساخت عضله دوسر یا جلو بازو است که می توانید در برنامه تمرین بازوی خود بگنجانیدبا هدف قرار دادن سر بلند عضله جلو بازو و عضله بازویی با این حرکت منحصر به فرد، می‌توانید بازوهای پهن‌تر و ضخیم‌تری داشته باشید

 

 

 

چه عضلاتی در حرکت جلو بازو دمبل لاری درگیر است؟

 

هدف اصلی این حرکت، عضله ی Brachioradialis یا عضله ی بازویی‌زِبَرزَندی است که بخشی از عضله ی ساعد است و در روی دست قرار دارد.

همچنین عضلات دوسر یا همان جلوبازوها و عضله براکیالیس یا عضله ی بازویی که تقریبا در زیر عضلات جلو بازو قرار دارد به عنوان کمک کننده یا هم افزا، فعالیت می کنند.

بخش هایی ازعضلات ساعد نیز به عنوان تثبیت کننده، فعالیت می کنند. مانند فلکسور کارپی رادیالیس و اکستنسور کارپی رادیالیس

جلو بازو دمبل چکشی لاری