برنامه تمرینی بدنسازی
27 تیر 1402

جلو بازو دمبل لاری

جلو بازو دمبل لاری
 • عضله هدف
 • نام لاتین

  Dumbbell Preacher Curl

 • سطح تجربه مبتدی
 • عضله دوم درگیر ساعد
 • اجرای حرکت با : هالتر
 • نوع انجام کشیدن

 

 بررسی کوتاه حرکت جلو بازو دمبل لاری

 

حرکت جلو بازو دمبل لاری یک تمرین قدرتی است که عضلات دوسر بازو را هدف قرار می دهد که اجرای آن روی میز لاری باعث میشود عضله جلو بازو یا دوسر به طور منحصر تری فعال شود و به کاهش درگیری سایر گروه‌های عضلانی در حرکت کمک می‌کند.

 

 

 

نحوه اجرای حرکت جلو بازو دمبل لاری

 

1.     روی یک نیمکت لاری بنشینید و یک جفت دمبل را بردارید.

2.     پشت بازو های خودتان را روی صفحه قرار دهید به طوری که کاملا پوشش داده شود و آرنجتان نیز تکان نخورد.

3.     دمبل ها را بگونه ای که کف دست رو به بالا باشد نگه دارید سپس دمبل را به سمت شانه خود بالا ببرید(آرنج را خم کنید).

4.     عضله جلو بازوی خود را در بالای حرکت کاملا منقبض کنید، سپس به آرامی دمبل را به حالت اولیه برگردانید.

5.     همین روند را تا تعداد تعیین شده تکرار کنید.

 

 

 

نکات حرکت جلو بازو دمبل لاری

 

برای به حداکثر رساندن فواید این تمرین، مهم است که آن را با فرم و تکنیک مناسب انجام دهید و آن را به عنوان حرکتی مفید در برنامه تمرینی خود بگنجانید.

 

فرم مناسب: برای اینکه حداکثر استفاده را از جلو بازو دمبل لاری ببرید، حفظ فرم مناسب در طول تمرین مهم استاین شامل صاف نگه داشتن کمر، درگیر کردن قسمت مرکزی بدن و کنترل وزن در طول حرکت است.

افزایش دائمی وزنه: افزایش مقاومت مورد استفاده در حین جلو بازو دمبل لاری(Dumbbell Preacher Curl) می‌تواند به حداکثر کردن قدرت و رشد عضلات جلو بازو کمک کندبا وزنه‌های سبک‌تر شروع کنید و به تدریج با افزایش قدرت، مقاومت را افزایش دهید.

تکرارها و ست ها: تعداد تکرارها و ست های انجام شده در حین جلو بازو دمبل لاری بر سطح فعال شدن و رشد عضلات تأثیر می گذاردبرای حداکثر قدرت و رشد عضلاتتان، 3-4 ست 8-12 تکراری را هدف قرار دهید، با وزنه ای که شما را در تکرار آخر به سختی زیاد بندازد

تنوع: گنجاندن انواع جلو بازو دمبل لاری، مانند گریپ چکشی، در روال تمرینات قدرتی شما می تواند به هدف قرار دادن قسمت های مختلف عضله دو سر بازو کمک کند و تمرینی جامع تر ارائه دهد.

فرکانس: گنجاندن جلو بازو دمبل لاری در برنامه تمرین قدرتی خود به طور منظم می تواند به حداکثر کردن قدرت و رشد عضله دوسر یا جلو بازو کمک کندبه عنوان بخشی از یک برنامه تمرین قدرتی متعادل، تمرین را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید.

با استفاده از فرم و تکنیک مناسب، افزایش وزنه، ترکیب تغییرات مختلف و انجام منظم تمرین، می‌توانید قدرت و قدرت عضله دوسر را با Dumbbell Preacher Curl به حداکثر برسانید.

 

 

 

مزایای حرکت Dumbbell Preacher Curl

 

 • فعال‌سازی سر بلند:

  جلو بازو دمبل لاری ، دامنه کامل حرکت را امکان‌پذیر می‌کند، که باعث افزایش فعال‌سازی عضلات می‌شود و به رشد بیشتر عضله دو سر کمک می‌کندسر بلند عضله دوسر ی جلو بازو در هنگام حلقه واعظ دمبل در مقایسه با سایر تمرینات دوسر بازو، مانند جلو بازو هالتر، بیشتر فعال می شوداین منجر به رشد بیشتر عضله دو سر، به ویژه در قسمت فوقانی بازو، جایی که سر بلند برجسته تر است

 

به طور خلاصه، حرکت جلو بازو دمبل لاری، یکی از موثرترین تمرینات ساخت عضله دوسر یا جلو بازو است که می توانید در برنامه تمرین بازوی خود بگنجانیدبا هدف قرار دادن سر بلند عضله جلو بازو و عضله بازویی با این حرکت منحصر به فرد، می‌توانید بازوهای پهن‌تر و ضخیم‌تری داشته باشید

 

 

 

چه عضلاتی در حرکت جلو بازو دمبل لاری درگیر است؟

 

هدف اصلی حرکت جلو بازو دمبل لاری ، عضله براکیالیس یا عضله بازویی که در زیر عضله جلو بازو قرار دارد.

 علاوه بر این، در حالی که عضلات دوسر یا همان جلوبازو و براکیورادیالیس (قسمتی از عضله ی ساعد که روی دست قرار دارد) به عنوان هم افزایی یا کمکی عمل می کنند.

خم کننده های مچ دست ( بخشی از عضلات ساعد) به عنوان تثبیت کننده در حرکت نقش دارند.

جلو بازو دمبل لاری