برنامه تمرینی بدنسازی
27 تیر 1402

جلو بازو دمبل نشسته چکشی

جلو بازو دمبل نشسته چکشی
  • عضله هدف
  • نام لاتین

    Seated Hammer Curl

  • سطح تجربه مبتدی
  • عضله دوم درگیر ساعد، بازویی
  • اجرای حرکت با : دمبل
  • نوع انجام کشیدن

بررسی مختصر حرکت جلوبازو دمبل چکشی نشسته

 

حرکت Seated Hammer Curl یک تمرین عالی برای تقویت ساعد و قدرت گرفتن و همچنین رشد عضله براکیالیس (عضله ی بازویی که تقریبا در زیر عضله ی جلو بازو قرار دارد)  و براکیورادیالیس (قسمتی از عضله ی ساعد که در روی دست قرار دارد) است که اغلب در مقایسه با عضله دوسر بازو  یا همان جلوبازوها توسعه نیافته تر و ضعیف تر استاین تمرین را می توان با وزنه ها و تنوعات مختلف، از جمله حالت "متناوب" یا به صورت "تک دست" انجام داد.

 

 

نحوه اجرای حرکت جلوبازو دمبل چکشی نشسته

 

1.     روی یک نیمکت یا صندلی بنشینید و پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید و در هر دست یک دمبل را با گریپ خنثی (چکشی) بگیرید به گونه ای که کف دست ها رو به روی هم باشند.

2.     آرنج های خود را نزدیک به پهلوها نگه دارید و عضلات قسمت مرکزی بدن مانند عضلات شکم خود را درگیر کنید تا وضعیت ثابتی داشته باشید.

3.     به آرامی دمبل ها را با خم کردن آرنج ها به سمت شانه های خود بلند کنید و مچ دست و ساعد خود را در حالت خنثی نگه دارید.

4.     در بالای حرکت برای لحظه ای مکث کنید و سپس به آرامی دمبل ها را به حالت شروع پایین بیاورید.

5.     برای تعداد موردنظر این روند را تکرار کند

 

 

فواید حرکت جلوبازو دمبل چکشی نشسته

 

1-     افزایش اندازه و قدرت بازو: 

این حرکت شامل بلند کردن وزنه و مقاومت در برابر نیروی گرانش است که به مرور زمان منجر به هایپرتروفی یا رشد عضلانی و افزایش قدرت می شودبا هدف قرار دادن عضلات بازو، حلقه های چکشی نشسته می توانند به افزایش اندازه و قدرت این عضلات کمک کنند.

2-     بهبود قدرت ساعد و رشد آنها:

 انجام حرکت با یک گریپ خنثی یا چکشی در طول تمرین مستلزم فعال شدن بیشتر عضلات ساعد است که می تواند منجر به بهبود قدرت ساعد و رشد آنها شوداین می تواند به ویژه برای ورزشکارانی مانند کوهنوردان یا بازیکنان تنیس که به قدرت گرفتن ساعد نیاز دارند مفید باشد.

3-     تنوع در تمرین:

 جلوبازو دمبل چکشی نشسته، تنوعی در حرکات جلوبازوی سنتی ایجاد می کند و می تواند به شکستن پلاتو و فلات در تمرین کمک کندگنجاندن Seated Hammer Curl در روال تمرینی شما می تواند چالش جدیدی برای عضلات شما ایجاد کند و میتواند منجر به پیشرفت و دستاوردهای مداوم شود و حتی مهم تر ذهن شما را از خستگی و یکنواختی دور کند.

4-     بهبود زیبایی و جذابیت:

عضلات بازو و ساعد مستحکم و توسعه یافته برای آقایان از لحاظ زیبایی و جذابیت بسیار حائز اهمیت است. حرکت جلوبازو دمبل چکشی نشسته می‌تواند به رشد ماهیچه‌های بازو کمک کند تا ظاهری زیبا تر داشته باشند.

 

 

چه عضلاتی در حرکت Seated Hammer Curl فعالیت میکند؟

 

در وحله ی اول، عضله ی Brachioradialis یا عضله ی بازویی‌زِبَرزَندی که بخشی از عضله ی ساعد است و در روی دست قرار دارد، هدف قرار میگیرد.

همچنین عضلات دوسر یا همان جلوبازوها و عضله براکیالیس یا عضله ی بازویی که تقریبا در زیر عضلات جلو بازو قرار دارد به عنوان کمک کننده یا هم افزا، فعالیت می کنند.

بخش هایی ازعضلات ساعد نیز به عنوان تثبیت کننده، فعالیت می کنند. مانند فلکسور کارپی رادیالیس و اکستنسور کارپی رادیالیس

جلو بازو دمبل نشسته چکشی