25 تیر 1402

جلو بازو هالتر ایستاده

جلو بازو هالتر ایستاده
 • عضله هدف
 • نام لاتین

  Standing Barbell Curl

 • سطح تجربه مبتدی
 • عضله دوم درگیر ساعد
 • اجرای حرکت با : هالتر
 • نوع انجام کشیدن

نحوه ی اجرای حرکت جلو بازو هالتر ایستاده

 

 1. حرکت جلوبازو هالتر ایستاده سنگ بنای بسیاری از روال های ساخت عضله جلو بازو است. یک هالتر یا میله را بردارد و دست هایتان رو با اندازه پنچ انگشت از عرض شانه باز تر کنید(کمی کمتر هم میتونید)
کف دست هایتان باید رو به بالا باشد.
صاف بایستید، پاها را کنار هم قرار دهید (اگر راحت ترید و میخواهید کمی ثبات بیشتری داشته باشید میتونید یک پا را کمی عقب تر بذارید).
دست‌ها را کاملا صاف کنید.
سرتان را صاف نگه دارید و چشم هایتان به سمت رو به رو باشد.
با یک سرعت متوسط، نه خیلی سریع و نه خیلی کند، هالتر را بالا ببرید و مجدد پایین بیاورید.
بدن و کمرتان در حین حرکت صاف و ثابت باشد.
 
 

نکات حرکت جلو بازو هالتر ایستاده

 1.  
 2. بزرگ‌ترین اشتباهی که ورزشکاران در این تمرین مرتکب می‌شوند، چرخاندن بدن به عقب برای کمک به بالا بردن وزنه است. این کار تقلب برای اجرای حرکته! بدن شما باید ثابت بماند و فقط از عضله جلو بازو برای حرکت دادن وزنه استفاده شود. اگر وزنه بیش از حد سنگین است و نمی توانید اجرا کنید پس کمی سبک تر کنید
 3.  یکی دیگر از اشتباهات ثابت نگه نداشتن آرنج ها در کنار بدن است. هنگام بالا بردن وزنه نباید اجازه دهید آرنج هایتان جلو بیاید یا تکان بخورد، برای متوجه شدن به بغل بایستید و ثبات آرنج را حین حرکت مشاهده کنید.
 4. باید وزنه را در طول ست کنترل کنید. یعنی هالتر را از بالا رها نکنید خودش پایین بیاید، باید در حین پایین آمدن نیز وزنه را کنترل کنید.
 5. دست هایتان را کاملا صاف کنید و موقع بالا بردن تا انتها بالا ببرید، یک دامنه ی کامل حرکتی رشد شما را به حداکثر می رساند.
 6.  

جلو بازو هالتر ایستاده