20 فروردین 1402

آیا با کاهش وزن، متابولیسم هم همزمان کاهش پیدا می‌کند؟

آیا با کاهش وزن، متابولیسم هم همزمان کاهش پیدا می‌کند؟
درود آیا با کاهش وزن، متابولیسم هم همزمان کاهش پیدا می‌کند؟

پاسخ مربی سایت :
0

 بله، هر چه وزنتان کاهش پیدا می‌کند مقدار کالری هم که بدنتان می‌سوزاند کاهش پیدا می‌کند به‌ همین دلیل، برای کاهش وزن پیوسته، باید به ‌طور پیوسته مدام کسری کالری جدید ایجاد کنید. تا وزنتان کاهش پیدا کند.

 متابولیسم: متابولیسم را می‌توان تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید تعریف کرد (در یک بازه­ی ۲۴ ساعته) هرچه کالری بیشتری بسوزانید متابولیسم شما سریعتر است و غذای بیشتری می‌توانید بدون گرفتن چربی و چاق شدن بخورید.

 سرعت متابولیسم در حالت استراحت در واقع مستقیماً به وزن بدن ارتباط دارد. اگر وزن بدنتان را به هر دلیلی مثل رژیم کاهش وزن پایین بیاورید، متابولیسم شما نیز کاهش پیدا می‌کند اگر وزنتان بالا رود متابولیسم نیز افزایش پیدا می‌کند.

 به‌ همین دلیل است که وقتی رژیم می‌گیرید هرچه زمان بیشتری می‌گذرد و وزن بیشتری کم می‌کنید سرعت کاهش وزن نیز کاهش پیدا می‌کند و کم کردن وزن کمی سخت‌تر می‌شود. با پایین آوردن وزن خود متابولیسم نیز کاهش پیدا می‌کند و شما برای ‌اینکه بتوانید وزنتان را مجدداً پایین بیاورید باید دائماً کالری خود را تنظیم کنید و آن را در کسری کالری قرار دهید که با متابولیسم جدیدتان مطابقت دارد.

 اغلب افراد تلاش می‌کنند حین رژیم غذایی تا جایی‌که می‌توانند متابولیسم را بالا نگه دارند چرا که با یک متابولیسم بالا علاوه‌بر کاهش وزن ساده، بدون هیچ ایجاد گرسنگی و سختی رژیم بگیرید. راه‌های ساده‌ای برای بالا نگه ‌داشتن متابولیسم حین رژیم وجود دارد که ما به ۳ مورد از مهم‌ترین­ها اشاره می‌کنیم :

 ۱-کالری خود را از همان ابتدا خیلی کاهش ندهید، کسری شدید کالری باعث ویران شدن متابولیسم می‌شود.

 ۲-پروتئین خود را حین رژیم بالا نگه‌ دارید. پروتئین در حفظ عضلات بسیار اهمیت دارد و حین رژیم هر چه عضله بیشتری داشته باشید متابولیسمتان بالاتر خواهد بود.

 3-تمرین مقاومتی مثل بدنسازی تمرین مقاومتی بهترین راه برای رشد و نگهداری عضله است.

صحبت ها و ادعاها و فرضیات باید بر اساس تحقیقات و مطالعات علمی باشد و دارای رفرنس معتبر، برای همین ما برای تمام گفته ها و نوشته هایمان منبع معتبر داریم و "افراد" "مدرک و درجه ی تحصیلی" حتی "کتاب ها" منبع علمی نیستند