03 مرداد 1402

پرس بالا سینه دستگاه

 پرس بالا سینه دستگاه
  • عضله هدف
  • نام لاتین

    LEVER INCLINE CHEST PRESS

  • سطح تجربه مبتدی
  • عضله دوم درگیر قدامی یا سرشانه ی جلویی، عضله سه سر یا پشت بازو ها
  • اجرای حرکت با : دستگاه
  • نوع انجام هل دادن

 

نحوه اجرای حرکت پرس بالا سینه دستگاه

 

 

1.     با قرار دادن مقدار مناسب از وزنه بر روی دستگاه اهرمی شروع کنید و صندلی را در جایی که دستگیره ها درست بالای سرتان قرار دارند، تنظیم کنید.

2.     سر و سینه خود را بالا نگه دارید، دستگیره ها را به سمت جلو فشار تا دست هایتان کاملا صاف شوند

3.     برای یک ثانیه نگه دارید سپس به موقعیت شروع بازگردید.

4.     همین روند را تکرار کنید

 

فواید حرکت پرس بالا سینه دستگاه

 

توجه کنید بیان برخی فواید به این معنی نیست که بقیه حرکات این فواید را ندارند یا اینکه این حرکت لزوما بهترین حرکت ممکن است.

 

پرس بالا سینه دستگاه یک تمرین عالی برای کسانی است که به دنبال هدف قرار دادن گروه عضلانی سینه ای بزرگ قسمت ترقوه ای یا همان بالا سینه هستد. این حرکت با ایجاد ثبات بیشتر به قدرت و رشد عضلات کمک می کند؛ همچنین افزایش ثبات و تعادل کلی می تواند به کاهش خطر آسیب کمک کند.

 علاوه بر این، حرکت LEVER INCLINE CHEST PRESS به میزان زیادی سرشانه جلویی(دلتوئید قدامی) و عضلات سه سر یا همان پشت بازو ها را درگیر میکند که می تواند منجر به رشد و تقویت این عضلات به طور همزمان شود.

 

 

نکات حرکت پرس بالا سینه دستگاه

 

1.     کمر خود را صاف روی صندلی نگه دارید: هنگام انجام پرس بالا سینه دستگاه ، مهم است که پشت خود را روی نیمکت صاف نگه دارید. این کار کمک می کند مطمئن شوید که تمرین به درستی انجام می شود و بدن شما در وضعیت درستی برای بلند کردن وزنه قرار گرفته است.

 

2.     از دامنه حرکتی کامل استفاده کنید: برای به حداکثر رساندن فواید این حرکت، استفاده از دامنه کامل حرکت در طول تمرین بسیار تاثیر گذار است. یعنی شما باید به طور کامل وزنه را به سمت بالا فشار دهید تا زمانی که دست های شما کاملاً صاف شوند و سپس وزنه را پایین بیاورید تا زمانی که آرنج شما زاویه 90 درجه داشته باشد.

 

 

3.     روی استفاده از فرم مناسب تمرکز کنید: فرم مناسب هنگام انجام هر تمرینی، به خصوص در هنگام استفاده از وزنه های سنگین تر کلیدی است. مطمئن شوید که در طول تمرین، عضلات مرکزی مانند شکم را درگیر نگه میدارید. این به جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی کمک می کند و باعث میشود که بیشترین بهره را از حرکت ببرید کف پاهای خود را صاف روی زمین نگه دارید و پایین تنه در طول ست حرکت ندهید.

 

 

 

چه عضلاتی در حرکت LEVER INCLINE CHEST PRESS فعالیت می کند؟

 

هدف اصلی: سینه ای بزرگ بخش ترقوه ای یا بالا سینه

عضلات کمکی یا سینرژیست:سینه ای بزرگ بخش ترقوه ای یا بالا سینه،  دلتوئید قدامی یا سرشانه ی جلویی، عضله سه سر یا پشت بازو ها

تثبیت کننده ها: عضله ی دو سر یا جلو بازو

 پرس بالا سینه دستگاه